Zespół czy dj na wesele?

Osoby przygotwujące sie do jednego z najważniejszych dni w życiu mowa oczywiście o ślubie i przyjęciu weselnym, stoją przed nie lada dylematami. Cała organizacja wesela zajmuje bardzo dużo czasu, niestety tyle wymaga aby nie mieć do siebie pretensji podczas samych uroczystości. Jedną z istotniejszych rzeczy o które nalezy zadbać jest oczywiście muzyka. Mogło by się wydawać, że duża liczba ofert zespołów weselnych czy też dj-ów daje nam szerokie pole popisu jednak jak to wyglada w praktyce.

Pierwszym i zasadniczym pytaniem jakie się nam nasunie to na kogo się zdecydować, kapela czy dj? Dzisiaj postaramy się pomóc wam w dokonaniu wyboru, jednak do was będzie należała ostateczna decyzja. To wy najlepiej znacie swoją rodzinę oraz przyjaciół, którzy będą wam towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu i to pod nich będziecie szukać najlepszego rozwiązania.

Zaczynamy! Dj czy orkiestra podejście pierwsze :)

Bardzo ważnym argumentem przechylającym szalę jest kwestia finansowa. Decydując się na wybór dj-a możemy zaoszczędzić trochę naszych pieniędzy przede wszystkim dla tego, że nasz wodzirej sam poprowadzi zabawę, bądź co najwyżej ma jedną osobę do pomocy. Kwota za poprowadzenie przyjęcia przez orkiestrę niestety będzie większa wiąże się to z tym, że kapela to co najmniej 4 osoby. Nie jest regułą, że dj zgarnie mniejszą wypłatę, wszystko zależy od tego kogo chcemy zaprosić, jeżeli zależy nam na renomowanej osobie z wyrobią marką może być potrzeba sięgnięcia    głębiej do kieszeni, ale tutaj tyczy się to obydwu stron. Przedział finansowy jest również zależny od tego gdzie chcemy zorganizować przyjęcie, w dużych miastach ceny są kilkukrotnie większe. Jeżeli mamy jedną wymarzoną wypatrzona kapelę, czy to dj-a i nie chcemy nikogo innego, a będą musieli oni dojechać również w takim wypadku należy doliczyć kilka polskich złotych więcej do wypłaty.

Zespół weselny czy dj podejście drugie :)

Oprócz kwestii finansowych, musimy zwrócić uwagę na tradycję panujące w naszym kraju. Przyjęło się, że dobre wesele to takie gdzie gra orkiestra i nikt inny. Często konsultujemy naszą decyzję z rodzicami, a Ci w ogóle nie wyobrażają sobie jak może wyglądać przyjęcie weselne prowadzone przez dj-a i za wszelką cenę będą chcieli nas namówić na zespół. Wy jako Młoda Para często ulegacie namową, jednak warto przeanalizować to jaki będzie proporcjonalny rozkład osób starszych do młodszych na naszym ślubie. Nie da się ukryć, że młodzi bawią się zupełnie inaczej niż starsze towarzystwo.

Kapela czy dj podejście trzecie

Sprawy techniczne to kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru. Pamiętaj o tym, że dj nie jest w stanie przyjechać do Ciebie do domu ze swoim sprzętem, nie zagra Ci podczas drogi do Pani Młodej czy kościoła, nie będzie uczestniczył w błogosławieństwie, niestety obniża to jego całościową ocenę. Kapela weselna zagra dla Ciebie w każdym miejscu, dzięki czemu cała oprawa wygląda znacznie lepiej. Nie wszystkich stać na wynajęcie osobno orkiestry oraz dj-a dla tego warto to przeanalizować. Jest jednak druga strona medalu, podczas samej już zabawy – sprzęt, który posiada dj pozwala, mu na zróżnicowanie granej muzyki, może on ją dopasować do starszych jak i młodszych gości. Dzięki mikserowi laptopowi, zagra nam niemalże każdy utwór jaki sobie zażyczymy, goście weselni mogą zamawiać swoje ulubione przeboje. Istotnym faktem jest również to, że muzyka puszczana z laptopa dużo lepiej odzwierciedla oryginały, jednak piosenki biesiadne będą miały swój urok grane na  żywo przez zespół.

Jak widzimy, każdy wybór ma swoje dobre i złe strony. Dla tego musicie dobrze zastanowić się zanim dokonacie wyboru. Nikt nie zna waszych przyjaciół i rodziny tak jak wy, podpytajcie kogo by widzieli i przy jakiego rodzaju muzyce chcieli by się bawić. Nie zależnie od tego czy wybierzesz orkiestrę, czy też dj-a musisz trzymać się kilku podstawowych zasad. Najlepiej spisz umowę, w której zapiszesz najważniejsze punkty takie jak cena, spożywanie alkoholu (tak tak coraz więcej osób nie życzy sobie, aby ktoś podczas wykonywania swojej pracy popijał sobie alkohol, czy Tobie szew by na to pozwolił?). Spotkaj się osobiście i ustal cały program zabawy. Przed wyborem zapoznaj się z portfolio zespołu czy dj-a, jeśli masz taką możliwość oceń ich występ na żywo, jeśli nie poproś o płytę.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy wam w dokonaniu tak ważnego wyboru.

Kilka dodatkowych informacji na temat dj’a można przeczytać na:

http://www.dom-weselny-azalia.eu/dj.php

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>