Dj na wesela? Czy warto?

Największym problemem przy wyborze na swoje wesele dja jest konflikt pokoleń. Bez wątpienia usłyszysz od starszych członków rodziny teksty typu:

Co Ty wyprawiasz, to wesele nie dyskoteka? Przy czym my będziemy tańczyć? Za naszych czasów to było nie do pomyślenia. Niestety, taka jest prawda. Bardzo mało starszych osób, które nie miały styczności z djem na weselu, go akceptują. To nasze ogólne podejście, nie akceptujemy czegoś, czego nie znamy. Często okazuje się jednak, że bardzo się mylimy. Okazuje się bowiem, że wesele z djem może być nie gorsze, a często nawet dużo ciekawsze niż wesele z zespołem. Oczywiście nie podważamy tutaj nastroju jaki wprowadza zespół, ale musi to być prawdziwy zespół weselny a nie grupa przypadkowych osób, która kupiła nagłośnienie. Nie zamierzam tutaj wymieniać wad ani zalet zarówno djów jak i zespołów, gdyż najczęściej przy wyborze którejś z ofert Młode Pary kierują się własnymi gustami a nie jakimiś wyliczankami na blogach i portalach. Mam przynajmniej taką nadzieję, że większością z nas internet nie manipuluje.

Wróćmy jednak do tematu:
Czy warto się przeciwstawiać rodzicom lub przekonywać ich na siłę do dja? Myślę, że warto, ale pamiętaj też o odpowiednim wyborze dja. Jeśli wybrany przez Ciebie dj wodzirej zawali sprawę, to nie tylko popsujesz sobie wesele, ale także sprawisz, że osoby, które i tak były przeciwne djowi jeszcze bardziej się do niego zrażą. Choć ta kwestia z pewnością mniej Cię interesuje. Tak czy inaczej pamiętaj, by na dju (lub kapeli) nie oszczędzać, gdyż chyba jak ze wszystkim w życiu, im coś jest tańsze tym najczęściej jest gorsze. Mega promocje też zdarzają się niezwykle rzadko.
Przy wyborze dja kieruj się przede wszystkim ilościom wesel przez niego zagranych, bo to świadczy o jego doświadczeniu i umiejętności znalezienia się w każdych sytuacjach. Nie zwracaj uwagi na różnego rodzaju rekomendacje, księgi gości, maile, czy inne tego typu sprawy, gdyż uwierz, że bardzo łatwo coś takiemu podrobić. Nawet numerom telefonów nie warto ufać. Najlepiej obejrzeć jakieś demo, zdjęcia. Dobry dj na wesela z pewnością nie ma za dużo wolnych terminów, więc warto też zajrzeć w jego terminarz.

Na cenę też warto spojrzeć. Nie twierdzę, że najdroższy dj musi być fenomenalny i nie może zawalić, ale jeżeli widzisz, że ktoś oferuje Ci cenę za obsługę wesela trzykrotnie niższą niż inni, to pamiętaj o czerwonej lampce, która powinna się zapalić. Nie muszę chyba nikomu mówić, że dwie najważniejsze rzeczy, które zmuszają dja do danych cen to sprzęt oraz przeklęte podatki. Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowo oświetleniowy kosztuje przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych, do tego płyty, które na bieżąco trzeba uzupełniać by być na czasie. Nie chciał byś chyba, żeby Pan z zaiksu wszedł na Twoje wesele i zabrał szanownemu djowi epeczy i zakończył Twoje
wesele. Drugą nienawidzoną przez wszystkich sprawą, która także wpływa na cenę dja są podatki. Pracując uczciwie i rozliczając się z imprez, dj musi oddać 30% zarobionych pieniędzy. Tutaj też można zaoszczędzić i wziąć kogoś, kto nie ma działalności, ale ryzyko jest podobno jak w przypadku osób grających z nielegalnych nośników. Znam wiele przypadków niedokończonych imprez z wyżej wymienionych powodów. Dobra rada. Nie oszczędzaj (umiar jednak wskazany;)).

To chyba na tyle, bo i tak się nieźle rozpisałem. Pamiętajcie o jednym, powodzenie Waszego wesela w dużej mierze zależy od Was samych i Waszego nastawienia. Nawet najlepszy wodzirej Was nie rozbawi, żaden kamerzysta nie zrobi oscarowej produkcji anie fotograf sympatycznego reportażu, jeśli Wasze nastawienie będzie na anty. Wszystko Wam się nie spodoba. Więcej dystansu do świata życzę wszystkim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>